Laseroterapia

Laserowe zamykanie naczynek

5

Czas zabiegu

15-40 minut

5

Liczba zabiegów

2-4 powtórzeń

5

Znieczulenie

krem znieczulający

Zapytaj specjalistę o szczegóły!

Zaplanuj konsultację z lekarzem medycyny estetycznej

Laseroterapia

Zamykanie naczynek Poznań

Miejscowe zaczerwienienia skóry i widoczne zmiany naczyniowe to problem nie tylko kosmetyczny, ale świadczący również o zaburzeniach krążenia. Rozszerzone naczynka często pojawiają się nie tylko na twarzy, ale i nogach. Osoba ze skłonnością do pękających naczynek powinna bardziej uważać na gwałtowne zmiany temperatur, opalanie się czy picie alkoholu.

Na szczęście uszkodzone naczynka można zamknąć, tak aby przestały być widoczne. W tym celu warto zdecydować się na zabieg z wykorzystaniem lasera, który nie powoduje dyskomfortu i pozwala na szybki powrót do codziennych czynności. Laserowe zamykanie naczynek to zabieg niezwykle precyzyjny, podczas którego inteligentna wiązka światła działa wewnątrz naczyń krwionośnych, nie uszkadzając struktury naskórka.

Poszerzone naczynka na twarzy to częsty problem z którym zgłaszają się pacjenci. „Rumiana skóra” twarzy, pojedyncze naczynka na skrzydełkach nosa, szyi czy dekolcie nie wyglądają dobrze i sprawiają, że nasza skóra wygląda na starszą niż rzeczywiście jest. Dzięki technologii dostępnej w ramach platformy laserowej Element, możemy temu zapobiec i pozbyć się poszerzonych czy popękanych naczynek na twarzy, dekolcie czy ramionach. Do tego celu dedykowany jest laser KTP, który współczynnikowi absorpcji promieniowania przez hemoglobinę na poziomie 532nm, zapewnia prawdziwe foto-termiczne działanie na uszkodzenia naczyniowe bez niszczenia przy tym otaczających tkanek. Jednoczesne niskie pochłanianie przez melaninę ogranicza możliwość powstawania przebarwień.

Poszerzone naczynka na nogach mają większą średnicę niż na twarzy, najczęściej są pochodzenia żylnego i są głębiej położone. Dlatego przy zabiegu zamykanie naczynek na nogach konieczne jest zastosowanie drugiego lasera dostępnego na platformie Element, czyli lasera Neodymow-Yagowego mogącego zamknąć naczynia o średnicy nawet do 4 mm. 

Wskazania

 • zmiany naczyniowe
 • popękane lub poszerzone naczynka na twarzy i nogach
 • teleangiektazje i wenektazje
 • rumień
 • trądzik różowaty
 • przebarwienia i plamy pigmentacyjne
 • naczyniaki krwionośne, rubinowe, płaskie, starcze i gwiaździste

Efekty

 • Wyraźna redukcja widocznych naczynek
 • Likwidacja rumienia
 • Usunięcie zmian naczyniowych
 • Redukcja „pajączków”
 • Zamykanie pękniętych naczynek

jak się przygotować do zamykania naczynek?

Przygotowanie do zabiegu

Nie należy opalać co najmniej 30 dni przez zabiegiem, nie używać kremów z retinolem, witaminą C i kwasami na 14 dni przed zabiegiem oraz nie przyjmować witaminy A. 

Przed zabiegiem lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem i ogląda zmiany naczyniowe, w celu określenia możliwych do osiągnięcia efektów oraz liczby zabiegów, które pomogą uzyskać zadowalające rezultaty. 

Zabieg jest praktycznie bezbolesny, dlatego w większości przypadków nie wykonuje się znieczulenia, ale istnieje możliwość zastosowania kremu znieczulającego na prośbę pacjenta.

Jak wygląda zabieg zamykania naczynek?

Przebieg zabiegu zamykania naczynek

Zabieg laserowego zamykania naczynek przy użyciu platformy laserowej Element wyposażonej w dwa lasery o różnych długościach fal – 532 nm (KTP) oraz 1064 nm (ND: YAG), polega na termicznym, kontrolowanym uszkadzaniu rozszerzonego naczynia krwionośnego, powodując jego zamknięcie. Wiązki lasera oddziałują zarówno na hemoglobinę, jak i melaninę, dlatego Element sprawdza się zarówno przy zmianach naczyniowych, jak i pigmentowych. 

W procesie fototermolizy selektywnej hemoglobina (barwnik czerwonych ciałek krwi) wychwytuje światło lasera i zamieniając go na ciepło podnosi temperaturę. Pod jej wpływem woda z krwi w uszkodzonej żyle odparowuje, ścianki naczynia rozpadają się i zostają wchłonięte przez organizm.

W czasie trwania zabiegu możesz odczuwać lekkie ukłucia czy szczypanie. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, delikatnie obrzęknięta. Zmiany te utrzymują się maksymalnie do 48h.

Na czym polega zamykanie naczynek laserem?

Działanie lasera

Po zabiegu dochodzi do zamknięcia poszerzonych naczynek, redukcji rumienia czy trądziku różowatego, usunięcia naczyniaków oraz eliminacji lub zmniejszenia przebarwień. 

Laser Element oprócz redukcji rozszerzonych naczynek, dodatkowo działa korzystnie na odmłodzenie skóry, wygładzenie zmarszczek, likwidacja rozszerzonych porów, przebarwień, plam posłonecznych i starczych. Laser wywołuje zmianę struktury skóry właściwej, tworząc unikalne warunki do pełnej i trwałej regeneracji kolagenu i elastyny. 

Zdecydowana większość pacjentów zauważa różnicę już w kilka dni po zabiegu. Jednak optymalny efekt jest zwykle widoczny po około 8-12 tygodniach, a w przypadku naczynek żylnych na twarzy po około 2 tygodniach. Po upływie tego czasu większość naczynek znika całkowicie, a pozostałe stają się znacznie jaśniejsza.

Jak postępować po zabiegu laseroterapii?

Rekowalescencja po zabiegu zamykania naczynek

Po zabiegu skóra jest podrażniona i może wystąpić lekkie zaczerwienienie bądź obrzęk, dlatego należy traktować ją bardzo delikatnie i unikać czynników, które mogłyby dodatkowo ją uwrażliwić: mróz, słońce, solarium, sauna oraz wszelkich czynności powodujących wzrost ciśnienia krwi. Wskazane jest stosowanie preparatów silnie nawilżających i chroniących ją przed słońcem. Zalecane są kremy z wysokim filtrem SPF 50.

Zabieg poleca się w okresie jesienno-zimowym, aby nie narażać skóry na nadmierne nasłonecznienie. Jeżeli jednak pacjentka decyduje się na zabieg w okresie letnim, co w przypadku platformy laserowej Element również jest dopuszczalne, zaleca się stosowanie kremów z filtrem minimum SPF 30.