Laseroterapia

Laserowe zamykanie naczynek

5

Czas zabiegu

15-40 minut

5

Liczba zabiegów

2-4 powtórzeń

5

Znieczulenie

krem znieczulający

Zapytaj specjalistę o szczegóły!

Zaplanuj konsultację z lekarzem medycyny estetycznej

Laseroterapia

Zamykanie naczynek Poznań

W gabinecie laseroterapii w Poznaniu wykonujemy laserowe zamykanie naczynek. Wykorzystujemy do tego laser o długości fali 1064 nm. Z jego pomocą zamykamy rozszerzone naczynia krwionośne na twarzy i na nogach. Zabieg z wykorzystanie lasera nie powoduje dyskomfortu. Po jego wykonaniu można bardzo szybko wrócić do codziennych czynności. Laserowe zamykanie naczynek to bardzo precyzyjny, zabieg podczas którego wiązka światła działa wewnątrz naczyń krwionośnych i nie uszkadza struktury naskórka. Laser aktywuje szereg reakcji, które prowadzą do zamknięcia naczynek i pozbycia się zmian na skórze. Redukcja rozszerzonych naczynek jest szybka, bezpieczna i bardzo efektywna. Właśnie z tego powodu, zamykanie naczynek za pomocą lasera jest uznawana za jedne z najlepszych zabiegów. Czasem jeden zabieg nie likwiduje zmian całkowicie i potrzebne jest wykonanie serii.

Wskazania do zabiegu zamykanina naczynek

  • rozszerzone naczynka na całym ciele
  • rozszerzenia żylakowate 
  • rumień
  • naczyniaki płaskie 
  • trądzik różowaty

Efekty zabiegu zamykania naczynek

  • usunięcie naczyniaków 
  • redukcja rumienia 
  • leczenie oraz redukcja trądziku różowatego
  • zamknięcie rozszerzonych naczynek na twarzy i na nogach
  • odmłodzenie skóry

jak się przygotować do zamykania naczynek?

Przygotowanie do zabiegu

Skóra, która zostanie poddana zabiegowi laserowego zamykania naczynek, nie powinna mieć opalenizny. Przed zabiegiem należy zrezygnować ze solarium, kąpieli słonecznych, a nawet z samoopalacza. Bardzo ważne jest, aby przed samym zabiegiem zamykania naczynek zmyć makijaż i zdjąć soczewki kontaktowe. Jeśli w miejscu, które ma zostać poddane zabiegowi, występują włoski, należy usunąć zbędne owłosienie, najlepiej za pomocą jednorazowej golarki.

Jak wygląda zabieg zamykania naczynek?

Przebieg zabiegu zamykania naczynek

Laserowe zamykanie naczynek nie wymaga specjalnego przygotowania. Procedurę zabiegową rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia miejsca, w którym będzie wykonywany zabieg. Następnie zabezpiecza się oczy pacjenta specjalnymi okularami ochronnymi. Skóra nie wymaga znieczulenia, uważa się nawet, że znieczulenie jest przeciwwskazane, ponieważ wykonuje się je za pomocą kremu, który obkurcza naczynia. Podczas zabiegu może być odczuwalne pieczenie, szczypanie czy kłucie. Urządzenie jest wyposażone w specjalną chłodzącą końcówkę, dzięki której podczas zabiegu nie odczuwa się bólu i dyskomfortu. W zależności od tego, jak duży obszar jest poddawany zabiegowi, trwa on od 15 do 60 minut. Kluczowym momentem jest dobranie odpowiednich parametrów.

 

Na czym polega zamykanie naczynek laserem?

Działanie lasera

Zabieg zamykania naczynek opiera się na reakcji fototermolizy. Ta reakcja polega na tym, że krew obecna w naczyniach wybiórczo wychwytuje promieniowanie lasera w większym stopniu niż otaczające tkanki. Właśnie to powoduje, że dochodzi do gwałtownego podgrzania naczynka. Podgrzanie hemoglobiny prowadzi do koagulacji erytrocytów, bez uszkodzenia skóry. To naturalna i nieodwracalna reakcja białek na podniesienie temperatury. Ten proces prowadzi do zamknięcia naczyń krwionośnych, a w następnych 3 tygodniach ulega resorpcji, wchłonięciu i dzięki temu zmiany stają się niewidoczne.

Na objęte leczeniem części ciała aplikujemy regenerujący preparat ochronny. Naczynia ulegają najczęściej wchłonięciu po okresie 8-12 tygodni. Jeśli zabieg wykonywany był na twarzy, wtedy okres wchłaniania jest krótszy i trwa około 2 tygodnie. Po tym okresie część naczynek zanika, a te, które pozostały są jaśniejsze i mniej widoczne. Niewielkie naczynia ulegają zamknięciu już za pierwszym razem, jednak przy większych trzeba odbyć serię kilku zabiegów. Kolejne zabiegi najlepiej wykonywać co 4-6 tygodni.

Laser wywołuje zmianę struktury skóry właściwej. Tworzy unikalne warunki do pełnej i trwałej regeneracji kolagenu i elastyny. Dzięki czemu, oprócz zamknięcia naczynek, skóra jest wygładzona i poprawia się napięcie skóry. Jest to szczególnie widocznie po wykonaniu serii zabiegów.

Jak postępować po zabiegu laseroterapii?

Rekowalescencja po zabiegu zamykania naczynek

Po samym zabiegu mogą wystąpić lekkie zaczerwienienia i obrzęk, które powinny zniknąć po 48h. Skóra może wydawać się bardziej wrażliwa i naciągnięta. Jednak nie jest to powód, aby ograniczyć codzienną aktywność. Po zamknięciu naczyń o większej średnicy (np. na nogach) na skórze tworzy się strupek, który po zagojeniu odpada. Po zabiegu można od razu wrócić do codziennych zajęć. Należy jednak pamiętać o używaniu odpowiedniego kremu nawilżająco-regenerującego.

Zabieg warto wykonać w okresie jesienno-zimowym, gdy nie naraża się skóry na działanie słońca. Jeśli jednak wykonano zabieg w okresie letnim, na miejsce zabiegu należy nakładać krem z wysokim filtrem, najlepiej powyżej 30 SPF przez okres minimum miesiąca.

Przez 24h należy zrezygnować z makijażu, a przynajmniej przez 7 dni należy stosować preparat, który wspomaga regenerację skóry. Należy też unikać czynności powodujących przegrzanie i przekrwienie skóry. Warto zrezygnować z gorących kąpieli, intensywnych treningów i sauny.