Laseroterapia Poznań

Usuwanie znamion

5

Czas zabiegu

20-40 minut

5

Liczba zabiegów

1 powtórzenie

5

Znieczulenie

krem znieczulający

Zapytaj specjalistę o szczegóły!

Zaplanuj konsultację z lekarzem medycyny estetycznej

Laseroterapia

Laserowe usuwanie znamion Poznań

Znamiona skórne przybierają różną formę i rozmiary. Są to m.in. blizny, brodawki, kurzajki i włókniaki, które szpecą skórę i prowadzą do estetycznego dyskomfortu. Przed zabiegiem należy zawsze dokładnie sprawdzić rodzaj znamienia, udając się do lekarza na konsultację. Podczas takiej wizyty pacjent dowie się, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. 

Zmiany barwnikowe, czyli pieprzyki, są wrodzone lub nabywa się je z wiekiem. Mogą mieć charakter łagodny, czyli symetryczny kształt i regularną budowę lub atypowy (asymetryczny). Najczęściej są to znamiona typu pierwszego, a te drugie wymagają już dokładniejszej diagnostyki. Tak czy inaczej, każde znamię powinno być co jakiś czas sprawdzane przez lekarza w celu wykluczenia poważniejszej choroby. Szczególnie należy udać się po medyczną poradę, kiedy zmiana zaogni się, zmieni swój wygląd.

Dlaczego powstają zmiany barwnikowe na skórze? Przyczyn jest sporo. Najczęściej odpowiedzialna, jest genetyka, ale też promieniowanie ultrafioletowe emitowane przez promienie słoneczne.  Zdarza się też, że znamiona skórne powstają na skutek czynników chemicznych i mechanicznego podrażnienia skóry. 

Wskazania

  • Naczyniaki

  • Brodawki

  • Kurzajki

  • Prosaki

  • Tłuszczaki

  • Kaszaki

  • Włókniaki

  • Zmiany barwnikowe

Efekty

  • Szybkie pozbycie się znamion skórnych.

  • Wyeliminowanie przebarwień i brodawek.

  • Większa estetyka ciała i twarzy.

  • Wczesna diagnoza charaktery zmiany.

jak się przygotować do usuwania znamion?

Przygotowanie do zabiegu usuwania znamion

Na konsultacji lekarskiej ocenia się rodzaj zmiany skórnej, aby wybrać odpowiednią metodą jej usunięcia. Natomiast podczas pierwszej wizyty można usunąć zmiany, które nie kwalifikują się do zabiegu chirurgicznego. Na jednej wizycie mogą być usunięte 2-3 zmiany, jeśli zgodzi się lekarz dermatolog. Znamiona skórne oglądane są przez lekarza gołym okiem lub za pomocą dermatoskopii (powiększenie znamiennie za pomocą lupy lub kamerki).

Po podaniu miejscowego znieczulenia chirurg usuwa znamię skórne wraz z niewielkim marginesem zdrowej skóry. Zabieg wykonuje się metodą wrzecionowatą – głęboką lub  powierzchowną- styczną. Jest to uzależnione wielkością i charakterem zmiany skórnej. Po usunięciu znamienia lekarz nakłada szwy, które ściąga się po kilku dniach od zabiegu. Zabieg jest bezpieczny i w zasadzie nie powoduje żądnych skutków ubocznych. 

Jak postępować po zabiegu?

Zalecenia po laserowym usunięciu znamion

Już po ok. 7 dniach po zabiegu lekarz może ściągnąć szwy pousuwaniu znamienia. Jeśli powstanie większa blizna, warto od razu zacząć stosować preparaty, które ułatwiają gojenie. Sporo osób decyduje się na leczenie blizn za pomocą specjalistycznego sprzętu, np. łagodnie działającego lasera tulowego Lavieen. Aby lepiej goiła się blizna, należy o nią dbać. Nie można naciągać skóry, ani wykonywać gwałtownych ruchów. Należy unikać zabrudzenia rany i uszkodzenia skóry w jej obrębie. Jeśli te zasady nie będą przestrzegane, wtedy może dojść do zakażenia. Do czasu zdjęcia szwów lepiej korzystać z prysznica niż z wanny. Natomiast po wyjściu z wody koniecznie trzeba osuszyć ranę i zdezynfekować odpowiednim preparatem. Przez około pół roku znamię nie powinno być odkrywane, a dla większego bezpieczeństwa warto stosować kremy UV z wysokim faktorem.

Odpowiednia pielęgnacja blizny to szybszy powrót do zasklepienia rany i normalnego funkcjonowania na co dzień.

 

Jak postępować po zabiegu?

Badanie histopatologiczne znamienia 

 Znamię wysyła się do badania histopatologicznego, a pacjent dostaje wynik wraz z opisem medycznym. Jeśli zabieg zostanie wykonany profesjonalnie, wtedy praktycznie nie ma większych śladów po usunięciu znamienia. Czasami może pojawić się zaczerwienienie lub obrzęk. Nie trzeba też powtarzać zabiegu. Jedynie w przypadku większych znamion może być konieczne powtórzenie.

Kilka dni po zabiegu nie można korzystać z basenu, ani eksponować ciała na słońce. Należy też bardzo uważać, aby nie zamoczyć opatrunku wodą.