Laseroterapia
Usuwanie przebarwień
Czas zabiegu
15-30 minut
Liczba zabiegów
3-4 powtórzeń
Znieczulenie
krem znieczulający
Zapytaj specjalistę o szczegóły!
Zaplanuj konsultację z lekarzem medycyny estetycznej
Laseroterapia
Laserowe usuwanie przebarwień Poznań
Umiejscowione bezpośrednio pod skórą naczynka rozszerzają się i kurczą pod wpływem ciepła. Nie można więc uznać, że każde widoczne na twarzy naczynko zostało przerwane. Jeśli jednak dojdzie do trwałego rozszerzenia i pęknięcia naczynka, wtedy zaczerwienienie na skórze zostaje. Dla wielu osób (szczególnie płci pięknej) jest to duży defekt urody natury kosmetycznej. Jednak na popękane naczynka należy zwrócić uwagę także w aspekcie zdrowotnym, ponieważ świadczą o zaburzeniach krążenia.
„Pajączki” są najbardziej widoczne na twarzy osób z suchą, cienką i odwodnioną skórą. Co więcej, to geny w 80% są odpowiedzialne za problemy naczyniowe. Druga grupa osób, która boryka się z popękanymi naczynkami, choruje na cukrzycę, ma problemy żylne lub nadciśnienie tętnicze. Także tylko w niewielkim procencie zmiany skórne w postaci pajączków wynikają z innych przyczyn. Aby mieć jak najmniejszy problem z tym nieestetycznym defektem skóry, należy unikać gorąca, sauny, mocnej kawy oraz sytuacji stresogennych.
Na szczęście popękane naczynka można skutecznie usunąć nowoczesnymi technikami medycyny estetycznej. Najczęściej jest to laseroterapia, ponieważ w ten sposób można szybko i z powodzeniem usunąć niechciane zmiany. Nakierowana wiązka światła na uszkodzone miejsce przenika przez naskórek, nie uszkadzając go. Popękane naczynka zostają zamknięte, a pacjent może od razu wrócić do swoich codziennych zajęć.
Nowoczesna platforma laserowa Element –TL wykorzystuje trzy innowacyjne urządzenia – Laser Nd:YAG – 1064 nm oraz Laser KTP – 532 nm. Zabiegi wykonywane takim sprzętem przebiegają bardzo szybko i są niezwykle precyzyjne. Kluczowe zalety tego lasera to wysoka moc, długi impuls, szybkość pracy, system chłodzenia gazem oraz intuicyjny interfejs z opcją Smart Mode. Do usuwania pajączków używa się lasera KTP 532 NM, który zapewnia prawdziwe fototermiczne działanie na popękane naczynka. Oprócz precyzji działania jest też niezwykle bezpieczny, ponieważ nie niszczy struktury naskórka.
Z kolei do usuwania głębszych uszkodzeń skóry używa się innego lasera platformy Element , tj. Neodymowo-Yagowego. Urządzenie to zamyka naczynia, które mają dużą średnicę, nawet ok. 4 mm.
Wskazania
- Różnego rodzaju zmiany naczyniowe
- Trądzik różowaty
- Naczyniaki krwionośne, starcze, płaskie i gwiaździste
- Rumień
- Rozszerzenia żylakowate
- Plamy pigmentacyjne, przebarwienia
- Rozszerzone naczynka
Efekty
- usuwanie przebarwień;
- poprawa nieprawidłowej faktury skóry;
- usuwanie plam starcze;
- terapia uszkodzeń posłonecznych;
- usuwanie przebarwień pozapalnych;
- tonowanie skóry (wybielanie).
jak się przygotować do zabiegu?
Przygotowanie do zabiegu usuwania przebarwień
Przede wszystkim należy zrezygnować z opalania od ok. miesiąca przed zabiegiem. Natomiast od. ok. 2 tygodni przed zabiegiem Nie wolno przyjmować witaminy A oraz stosować niektórych kosmetyków, np. kremów z retinolem, witaminą C oraz kwasami owocowymi. Przed samym zabiegiem należy zdjąć soczewki kontaktowe oraz przygotować skórę do pracy z laserem. Usunięcie makijażu i dokładne oczyszczenie skóry to konieczność.
Jak wygląda zabieg?
Przebieg zabiegu usuwania przebarwień
Za pomocą dwóch laserów o różnych długościach fal – 532 nm (KTP) oraz 1064 nm (ND: YAG), dochodzi do termicznego i stale kontrolowanego uszkadzania naczynka. To tzw. reakcja fototermolizy, która polega na wychwytywaniu przez krew naczynka wiązki lasera. Na skutek tego procesu naczynko podgrzewa się i ulega rozpadowi. Następnie dochodzi do jego wchłonięcia. Dzięki temu, urządzenie działa zarówno na hemoglobinę, jak i melaninę. Za pomocą platformy laserowej Element można usuwać przebarwienia, jak i zmiany naczyniowe.
W trakcie zabiegu możliwe są odczucia ukłucia i szczypania. Po laseroterapii skóra może być obrzęknięta i zaczerwieniona, ale stan ten utrzymuje się tylko do 48 h. Potrzeba ok. 2 tygodni, aby naczynka z twarzy uległy wchłonięciu. Proces ten trwa dłużej, jeśli znajdują się na innych częściach ciała – to ok. 8-12 tygodni.
Na czym polega usuwanie przebarwień laserem?
Działanie lasera
Oczekiwanie na wchłonięcie się naczynek trochę trwa, natomiast szybciej pojawiają się inne efekty. Dzięki innowacyjnemu laserowi Element skóra staje się gładsza, wyraźnie odmłodzona i lepiej napięta. Dochodzi do eliminacji drobnych zmarszczek, przebarwień i plam pigmentowych. Oprócz tego ujednolica się koloryt cery i usuwane są zmiany skórne związane z trądzikiem różowatym.
Jak postępować po zabiegu laseroterapii?
Rekowalescencja po zabiegu usunięcia przebarwień
Na pewno należy delikatnie obchodzić się ze skórą. Konieczna jest rezygnacja z peelingów, inwazyjnych zabiegów pielęgnacyjnych oraz kosmetyków na bazie alkoholu. Wskazane ssą natomiast kremy, balsamy lub inne preparaty mocno nawilżające. Należy powstrzymać się jakiś czas przed opalaniem, wizytami w saunie, solarium. Niewskazany jest również wzmożony wysiłek fizyczny oraz gorące kąpiele.