Medycyna estetyczna
Osocze bogatopłytkowe
Czas zabiegu
25-35 minut
Liczba zabiegów
3-5 powtórzeń
Znieczulenie
krem znieczulający
Zapytaj specjalistę o szczegóły!
Zaplanuj konsultację z lekarzem medycyny estetycznej
Osocze bogatopłytkowe Poznań
Zmarszczki, bruzdy i blizny wyglądają nieestetycznie i postarzają skórę. Podobnie znaczne zasinienia i „worki” pod oczami wpływają na wygląd twarzy. Skóra z roku na rok starzeje się i traci na swoim naturalnym wyglądzie. Jest mniej nawodniona, uboższa w elastynę i kolagen, czyli podstawowe białka, które budują jej macierz. Zaczyna brakować też kwasu hialuronowego, który naturalnie uelastycznia skórę i nadaje jej zdrowego wyglądu.
Na zmarszczki i inne ww. defekty skóry przychodzi z pomocą medycyna estetyczna. Jednym z innowacyjnych i skutecznych sposobów na wygładzenie, uelastycznienie i odmłodzenie skóry jest zabieg z fibryną/osoczem. Pozyskuje się ją z krwi pacjenta. Bogata jest w związki wzrostu, które stymulują podziały komórkowe, wzrost tkanek, produkcję kolagenu i tworzenie się nowych naczyń krwionośnych. Taki proces ma wpływ na poprawienie wyglądu skóry – wyraźne ujędrnienie i ogólne odmłodzenie.
Po wstrzyknięciu fibryny/osocza do krwi substancja zamienia się w żel tzw. koagulat, który wypełnia, wygładza i regeneruje tkanki. Fibryna/osocze ma trójwymiarową strukturę, dlatego dłużej oddziaływają na płytki krwi, które stymulują skórę do regeneracji. Zabieg ten jest bardzo bezpieczny, ponieważ materiałem służącym do regeneracji tkanek jest krew pacjenta. Skutki uboczne są niezwykle rzadkie. Dlatego na zabieg decydują się osoby, które cenią naturalne metody odnowy skóry.
Wskazania
- Blizny, bruzdy i zmarszczki
- Wypadanie i słaby porost włosów
- Rozstępy
- Rewitalizacja poprawienie jędrności skory
- Regeneracja po urazach np. oparzeniach, odmrożeniach
- Choroby skórne np. egzema, łuszczyca
- Jako terapia wspomagająca przy innych zabiegach np. laseroterapii.
Efekty
- Wygładzenie zmarszczek
- Wygładzenie bruzd na twarzy
- Poprawa elastyczności skóry
- Korekta „doliny łez” i cieni pod oczami
- Ujednolicenie kolorytu skóry
- Lepsze nawilżenie i ukrwienie skóry
- Szybsze gojenie skóry po zabiegach
- Redukcja blizn i rozstępów
- Szybszy porost włosów
jak się przygotować do zabiegu z osoczem bogatopłytkowym?
Przygotowanie do zabiegu
Zabieg przy użyciu fibryny/osocza jest nieinwazyjny, dlatego nie ma potrzeby wykonywania badań diagnostycznych. Pacjent wypełnia jedynie ankietę, która ma potwierdzić lub uniemożliwić przeprowadzenie zabiegu. Przeprowadza się też konsultację lekarską.
Na ok. 5-6 dni przed zabiegiem nie można przyjmować leków zmniejszających krzepliwość krwi. Należy zrezygnować m.in. z aspiryny. Zaleca się natomiast stosowanie preparatów z escyną, które działają przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i zwiększają przepływ krwi w naczyniach krwionośnych. Pacjent w dniu zabiegu powinien wypić sporo płynów, ok. 2 litrów.
Jak wygląda zabieg z osoczem bogatopłytkowym?
Przebieg zabiegu
Miejsca na skórze, w które ma być wstrzykiwana fibryna/osocze, smaruje się kremem znieczulającym. Zabieg nie jest jednak zbyt bolesny, ale podanie preparatu ma dać jeszcze większy komfort podczas iniekcji. Przed zabiegiem pobierana jest krew od pacjenta, która następnie trafia do specjalnej wirówki. Po wydzieleniu skoncentrowanej substancji zostaje ona wstrzykiwana w niewielkich dawkach w miejscach poddanych korekcji. Zabieg trwa krótko, najczęściej do 30 minut, czasem może się przedłużyć do 1 godziny. Wiele zależy od tego, jaki obszar skóry poddawany jest iniekcji.
Na czym polega zabieg?
Działanie osocza
Warto wykonać ok. 3-4 zabiegów, bo wtedy komórki poddawane są ciągłej stymulacji nawet przez okres 2 lat. Po zabiegu skóra jest wyraźniej młodsza, sprężysta i wyrównuje się jej koloryt. Wygładzają się zmarszczki, bruzdy i blizny potrądzikowe. Przyspieszone zostają procesy gojenia po zabiegach i widać zmiany wolumetryczne twarzy. Co więcej, włókna kolagenowe produkowane są w większej ilości, poprawia się mikrokrążenie i aktywują się komórki macierzyste.
Jak postępować po zabiegu z osoczem bogatopłytkowym?
Rekowalescencja
Po zabiegu można wracać od razu do swoich zajęć. Nie można jednak przez jakiś czas wystawiać skóry na duży mróz czy mocne słońce. Pacjent powinien używać kremów z wysokim filtrem SPF. Nie można też korzystać sauny, solarium i basenu. Wysiłek fizyczny również nie jest wskazany. Przez okres 1 tygodnia nie powinno się stosować peelingów ani żadnych zabiegów złuszczających skórę. Przebudowa tkanek zaczyna się po 48 godzinach, natomiast efekty widać po 2 tygodniach. Kolejne zabiegi powinno wykonywać się w odstępie 4-6 tygodni.