Laseroterapia

Odmładzanie skóry / lifting

5

Czas zabiegu

15-30 minut

5

Liczba zabiegów

2-3 powtórzeń

5

Znieczulenie

krem znieczulający

Zapytaj specjalistę o szczegóły!

Zaplanuj konsultację z lekarzem medycyny estetycznej

Laseroterapia

Laserowe odmładzanie skóry Poznań

Skóra z roku na rok staje się coraz starsza i pojawiają się na niej oznaki starzenia. Ubywa jej podstawowych białek, które tworzą jej macierz, czyli kolagenu i elastyny. Staje się uboższa także w kwas hialuronowy i wodę. W efekcie tych procesów traci jędrność, blask i pojawiają się na niej zmarszczki. Niestety, nie da się zatrzymać postępujących zmian degradacyjnych, ale dzięki zabiegom medycyny estetycznej można znacznie zahamować.
Jednym ze sposobów na poprawę kondycji skóry i zminimalizowanie zmarszczek jest zabieg innowacyjnym laserem Lavieen. Terapia tym urządzeniem pozwala osiągnąć efekt odmłodzonej skóry. Niweluje też różne niedoskonałości skórne, takie jak blizny czy bruzdy. Zwężają się pory i wyrównuje się koloryt skóry. Już po 25. roku życia można zauważyć pierwsze zmarszczki mimiczne i utratę jędrności naskórka. Odmładzanie laserowe jest w tym czasie wskazane, aby szybko zareagować na pojawiające się oznaki starzenia.

Laser Lavieen działa niezwykle skutecznie, ponieważ długość fali emitowanej przez to urządzenie wynosi aż 1927 nm. Wiązka światła emitowanego przez laser dociera do górnej warstwy skóry właściwej, stymulując tkanki do regeneracji. Pod wpływem ciepła zaczynają tworzyć się nowe włókna kolagenowe i elastynowe.

Wskazania

  • Poszarzała skóra z oznakami zmęczenia
  • zmarszczki i bruzdy
  • zmiany potrądzikowe
  • rozszerzone pory
  • przebarwienia
  • spadek elastyczności skóry

Efekty

  • odmłodzenie skóry
  • zwiększenie napięcia skóry
  • wygładzanie zmarszczek, bruzd  i innych defektów

jak się przygotować do zabiegu?

Przygotowanie do zabiegu odmładzania skóry

Zanim dojdzie do zabiegu laserem Lavieen pacjent musi przejść konsultację lekarską, podczas której ocenia się m.in. kondycję skóry. Na ok. miesiąc przed laseroterapią nie można wystawiać ciała na słońce oraz używać kremów z retinolem, preparatów z kwasami owocowymi oraz naparów z ziół światłouczulających. Nie można również wykonywać peelingów skóry.

Zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny. Aby jednak pacjent miał pełen komfort, smaruje się skórę poddawaną korekcji kremem znieczulającym.

Jak wygląda zabieg ?

Przebieg zabiegu odmładzania skóry

Lekarz wykonujący zabieg  ustawia parametry urządzenia na takie, które najbardziej odpowiadają konkretnemu pacjentowi. Oczywiście podczas zabiegu można regulować ustawienia, wybierając odpowiednią energię i długość impulsu. Można więc działać na różnych poziomach skóry. Tryb subablacyjny wykorzystuje się przy głębokich zmarszczkach i bruzdach. Wnikająca głęboką do skóry właściwej wiązka światła z lasera Lavieen pobudza włókna kolagenowe do wzrostu.

Podczas zabiegu pacjent może odczuwać delikatne mrowienie i ciepło. 

Na czym polega lifting skóry?

Działanie lasera

Po zabiegu skóra staje się wyraźnie odmłodzona. Poprawia się jej napięcie i wygładzane zostają m.in. zmarszczki czy bruzdy. Poprawia się też rysunek twarzy, która zyskuje promienny, zdrowy wygląd. Już po pierwszym zabiegu widoczne są efekty, ale dopiero po kilku wizytach pojawia się znacząca różnica. Najlepiej więc skorzystać z kilku zabiegów, które należy powtarzać co ok. 4 tygodnie. Warto połączyć laseroterapię z innymi zabiegami, np. fototerapią, aby uzyskać zintensyfikowane efekty odmładzania.

Jak postępować po zabiegu laseroterapii?

Rekowalescencja po zabiegu odmładzania skóry

Zabieg wykonywany laserem Lavieen nie jest inwazyjny, dlatego pacjent może od razu wracać do swoich codziennych zajęć. W miejscach poddanych laseroterapii pojawia się jedynie zaczerwienienie i ciepło. Konieczne jest więc używanie kremów nawilżających i łagodzących. Czasami pojawia się niewielkie złuszczenie, które wyczuwalne jest jedynie pod palcami. Trzeba też chronić skórę przed promieniowaniem UV za pomocą kremu z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Przez kilka dni należy unikać przegrzewania skóry m.in. gorących kąpieli i sauny. Niewskazany jest również wysiłek fizyczny.