Mezoterapia Poznań

Mezoterapia

5

Czas zabiegu

30 minut

5

Liczba zabiegów

3 powtórzeń

5

Znieczulenie

krem znieczulający

Zapytaj specjalistę o szczegóły!

Zaplanuj konsultację z lekarzem medycyny estetycznej

Mezoterapia Poznań

Zmarszczki mimiczne. Głębokie, blizny i bruzdy mocno zmieniają wygląd twarzy. Postarzają ją i wyglądają bardzo nieestetyczne. Niestety każdego roku skóra starzeje się, jest mniej nawilżona oraz zaczyna brakować jej budulców – kolagenu i elastyny. W efekcie naskórek staje się wiotki, traci elastyczność i blask. Coraz większe zmiany dokonują się też w skórze głębokiej.
Na szczęście jest coraz więcej sposobów na opóźnianie procesów starzenia i przywracanie skórze naturalnego blasku. Jednym z nich jest mezoterapia, zabieg medycyny estetycznej, który wykazuje dużą skuteczność i niewielką inwazyjność. Technika ta daje niezwykle dobre efekty odmłodzenia u kobiet 30+, natomiast u starszych znacznie zmniejsza widoczność zmarszczek.
Jest to możliwe dzięki odpowiednio dopasowanym składnikom aktywnym podawanym pod skórę, dostosowanym indywidualnie do problemów każdego pacjenta. Najczęściej wstrzykiwanymi aktywnymi substancjami są: kwas hialuronowy, kompleks witamin A, B, C, aminokwasy, kwasy nukleinowe, składniki mineralne, koenzymy, kofeina.
Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu substancji leczniczych bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo. To drobne iniekcje wprowadzające aktywne preparaty lecznicze w konkretne miejsca pod skórą, poprawiają mikrokrążenie w tkance podskórnej i zwiększają metabolizm komórek tłuszczowych, dając także lepsze nawilżenie skóry.

Zaleca się łączenie zabiegu PRP z zabiegami laserowymi, w szczególności chodzi tu o terapię nowoczesnym laserem tulowym Lavieen.

Wskazania

  • wiotkość skóry twarzy, szyi, dekoltu
  • fałdy i zmarszczki
  • cienie pod oczami
  • skóra palacza
  • odmłodzenie dekoltu, ust, uszu
  • blizny potrądzikowe
  • wypadanie włosów
  • regeneracja przy laseroterapii

Efekty

  • bardziej elastyczna, jędrna  gładsza skóra
  • dobrze odżywiona, nawilżona i lepiej ukrwiona skóra
  • usunięcie mniejszych zmarszczek i wygładzenie głębokich
  • napięty owal twarzy 
  • Poprawa mikrokrążenia
  • Powstanie nowych włókien kolagenowych

jak się przygotować do mezoterapii?

Przygotowanie do zabiegu mezoterapii

Przed zabiegiem mezoterapii nie powinno się zażywać leków przeciwkrzepliwych i przeciwzapalnych. Niewskazana jest także aspiryna. Rekomenduje się, aby pacjent w dniu wizyty w gabinecie medycyny estetycznej wypił ok. 2 litrów wody.

Na kilka dni przed zabiegiem Nie powinno się zażywać kąpieli słonecznych, stosować kremów do depilacji, oraz peelingów.

Jak wygląda zabieg mezoterapii w Poznaniu?

Przebieg mezoterapii

Przed zabiegiem pobierana jest od pacjenta krew, najczęściej z ręki metodą próżniową. Po pobraniu umieszcza się ją w wirówce, aby wydzielić osocze płytek krwi od innych składników. Zazwyczaj jest to ok. 4-5 mm, ale ilość osocza jest zależna od obszaru poddanemu zabiegowi. Następnie ok. 40 minut przed rozpoczęciem wstrzykiwania płynu miejsce lub miejsca na skórze smaruje się kremem znieczulającym. Osocze aplikuje się na dwa sposoby – techniką mezoterapii igłowej lub wzdłuż linii zmarszczek, bruzd czy rozstępów do tkanek miękkich. Zawarte w osoczu płytki krwi pobudzają je do produkcji czynników wzrostu.
Rekomenduje się wykonywanie zabiegów seriami od 3 do 5 i musi być zachowany odstęp kilku tygodni. Do każdego pacjenta plan zabiegów układa lekarz, analizując potrzeby i oczekiwane efekty.

Na czym polega mezoterapia?

Działanie mezoterapii

Już po 48 godzinach od zakończenia zabiegu rozpoczyna się odbudowa tkanek. Jednak pierwsze efekty widać dopiero po około 14 dniach od zabiegu. Pacjent obserwuje m.in. poprawę napięcia, jędrności i gęstości skóry. Powstają nowe włókna kolagenowe, drobne zmarszczki wypełniają się po wykonaniu trzech zabiegów w odstępach czasowych.
Utrzymywanie się efektów po kuracji osoczem bogatopłytkowym zależy są do stylu życia i indywidualnych predyspozycji (12-14 miesięcy). Duże znaczenie ma również pielęgnacja skóry po zabiegu.
Kuracja z użyciem osocza bogatopłytkowego cieszy się dużą popularnością, ponieważ rysy twarzy wyglądają naturalnie. Tak samo mięśnie, które zachowują naturalną mimikę i sprawność. Mezoterapia to metoda w pełni bezpieczna, ponieważ czynnikiem naprawczym jest własna krew pacjenta.

Jak postępować po mezoterapii?

Rekowalescencja po zabiegu mezoterapii

Po zabiegu pacjent nie odczuwa większych skutków ubocznych. Jedyny dyskomfort może wynikać z niewielkich siniaków, zaczerwienienia czy lekkiego mrowienia. Te objawy świadczą tylko i wyłącznie o aktywnym procesie regeneracji skóry.
Po przeprowadzeniu zabiegu w miejscach iniekcji mogą być widoczne malutkie podskórne uwypuklenia, które jednak zwykle w ciągu kilku godzin ustępują. Przez kolejne kilka dni należy unikać miejsc z dużym ryzykiem zakażeń. Nie można dotykać miejsc iniekcji aż się zagoją.
Zaleca się stosowanie kremu z witaminą K, Arniką lub maścią z heparyną. Warto też stosować na miejsce iniekcji krem nawilżająco-odkażający oraz kremy z filtrem SPF 30 lub SPF 50. Opuchnięcia można smarować żelem przyspieszającym ich znikanie. Dopiero po 2 dniach od zabiegu można nałożyć makijaż. Niewskazane są zabiegi złuszczające do tygodnia po zabiegu. Należy też powstrzymać się od picia alkoholu do 24 godzin od zabiegu. Nie można korzystać z sauny, solarium i basenu przez miesiąc.