Medycyna estetyczna

Fibryna

5

Czas zabiegu

25-35 minut

5

Liczba zabiegów

3-5 powtórzeń

5

Znieczulenie

krem znieczulający

Zapytaj specjalistę o szczegóły!

Zaplanuj konsultację z lekarzem medycyny estetycznej

Fibryna bogatopłytkowa Poznań

Zabieg z użyciem fibryny bogatopłytkowej przede wszystkim przyspiesza gojenie się ran. Z jego pomocą można także odbudować ścięgna, mięśnie, tkankę kostną oraz chrzęstną. Fibrynę bardzo często używa się w zabiegach medycyny estetycznej, jest jednak wykorzystywana także w ortopedii w przypadku różnych urazów.  

To jedna z najbardziej naturalnych terapii, która wspomaga na regenerację, rewitalizację skóry i opóźnienie procesu starzenia.

Fibryna bogatobiałkowa jest pozyskiwana z krwi pacjenta, to sprawia, że jest ona idealnie dopasowana do danej osoby i nie powoduje żadnych reakcji alergicznych. 

Fibryna to osocze, które posiada cenne komórki macierzyste, leukocyty i płytki krwi. Ten zabieg daje możliwość na wykorzystanie potencjału regeneracji własnego organizmu. W procesie szybkiej odnowy uszkodzonych tkanek uczestniczą trombocyty, czyli płytki krwi. Dodatkowo stymulują one także wzrost fibroblastów, włókna odpowiedzialne za produkcję kolagenu.

Wstrzyknięcie fibryny bogatopłytkowej do tkanek powoduje koagulację. Dzięki temu powstaje naturalny i swoisty żel tzw. koagulat. To właśnie ten żel odpowiada za efekt wypełnienia i przyspiesza regenerację tkanki. 

Za efekt odżywienia i ukrwienia tkanek odpowiadają składniki białka, które aktywują namnażanie się komórek śródbłonka naczyń krwionośnych. Sprężystość i jędrność skóry wynika z pobudzenia syntezy kolagenu. 

Wskazania

  • blizny i rozstępy
  • profilaktyka starzenia się skóry twarzy, dekoltu i dłoni
  • cienie pod oczami
  • suchość skóry
  • zmarszczki i bruzdy
  • choroby skórne (egzemy, łuszczyca)
  • łysienie typu męskiego

Efekty

  • ujędrnienie i nawilżenie skóry, widoczna poprawa jej napięcia 
  • ujednolicenie koloru skóry 
  • poprawienie ukrwienia skóry 
  • zmniejszenie widoczności lub całkowite usunięcie blizn i rozstępów 
  • przyspieszenie procesu gojenia po innych zabiegach 
  • poprawa szybkości wzrostu włosów

jak się przygotować do zabiegu z użyciem fibryny?

Przygotowanie do zabiegu z fibryną bogatopłytkową

Przed przystąpieniem do zabiegu jest zawsze konsultacja i ankieta, która wyklucza ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Nie są wymagane żadne dodatkowe badania diagnostyczne lub testy alergiczne, bo preparat pochodzi od konkretnego pacjenta i jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia.

Aby dobrze przygotować się do zabiegu, należy przynajmniej 5-6 dni przed datą zabiegu, wykluczyć leki zmniejszające krzepliwość krwi. A w dniu zabiegu powinno przyjmować się większą ilość płynów niż zawsze.

Jak wygląda zabieg z fibryną bogatopłytkową?

Przebieg zabiegu

Cały zabieg jest przeprowadzany przy znieczuleniu miejscowym, poprzez nałożenie kremu znieczulającego na miejsce, w którym zabieg będzie wykonywany.

Na samym początku lekarz pobiera od pacjenta odpowiednią ilość krwi, która jest potrzebna do zabiegu. Aby odizolować konkretne składniki krwi, wkłada się ją do wirówki. Dzięki temu otrzymuje się preparat, który po podaniu zapewnia znacznie lepsze i dłuższe efekty regeneracji w miejscach aplikacji.

Tak przygotowany preparat jest wstrzykiwany małymi dawkami, najczęściej na obszarze twarzy. Ukłucie nie wiąże się z bólem, a sam zabieg trwa około 30 minut.

Na czym polega zabieg?

Działanie fibryny

Aby uzyskać trwałe efekty, należy wykonać serię 3 lub 4 zabiegów. Wtedy mamy pewność, że efekty mogą utrzymać się nawet do 2 lat. Przez ten czas skóra na twarzy będzie miała widocznie zmniejszone zmarszczki, utrzymywać się będzie zwiększone napięcie i elastyczność skóry, a dodatkowo gęstość skóry też będzie większa, dzięki lepszej produkcji włókien kolagenowych.

Dodatkowo zabieg fibryną bogatopłytkową powoduje stymulacje do produkcji własnego kolagenu i kwasu hialuronowego. Tym samym zostaje pobudzony proces regeneracji oraz mikrokrążenia w okolicy twarzy. Odbudowuje to naczynia krwionośne i aktywuje komórki macierzyste do wzrostu.

Jak postępować po zabiegu z fibryną bogatopłytkową?

Rekowalescencja po wstrzyknięciu fibryny

Zabieg nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Pacjent może wrócić do swoich codziennych spraw od razu po wykonaniu zabiegu.

Przez kilka godzin po zabiegu fibryną w miejscach, gdzie doszło do interakcji, mogą pojawić się małe podskórne uwypuklenia, które znikają w ciągu kilku godzin od zabiegu.

Po wykonaniu zabiegu pacjent powinien unikać bardzo niski i wysokich temperatur, które mogą panować na zewnątrz. Przez około dwa tygodnie należy unikać słońca, a przed każdym wyjściem na dwór należy stosować kremy z wysokim filtrem.

Dodatkowo przez pierwszy tydzień po zabiegu warto odstawić peelingi i inne metody złuszczania skóry w miejscu, gdzie został wykonany zabieg.