Skóra wraz z wiekiem się zmienia. Ilość kolagenu spada, a proces jego degradacji jest szybszy niż wytworzenie nowego. To normalne, że z czasem pojawiają się nowe zmarszczki, a sprężystość skóry na twarzy jest mniejsza. Często na skórze pojawiają się także przebarwienia, które są coraz bardziej widoczne. Stosowanie odpowiednich kosmetyków może trochę pomóc zatrzymać czas, jednak najlepszym sposobem na opóźnienie się starzenia skóry są zabiegi medycyny estetycznej. Z jej pomocą można walczyć z objawami starzenia się skóry. Jednym z lepszych zabiegów, które przynoszą pozytywne i widoczne gołym okiem skutki jest laseroterapia na twarz. 

Laseroterapia na twarz – jak działa laser?

Zabiegi laserowe polegają na wysyłaniu wiązek lasera na konkretny obszar skóry. Wiązka światła trafia do skóry właściwej i efektywnie usuwa jej niedoskonałości. Takie działanie powoduje pobudzenie komórek do szybszej regeneracji. Zabieg z użyciem lasera nie maskuje problemu, z którym zmaga się pacjent, tylko usuwa jego przyczynę. Medycyna estetyczna oferuje zabiegi wieloma rodzajami laserów, a ich wykorzystanie zależy od indywidualnych potrzeb danej osoby. Na zabieg laserem może zdecydować się każdy, bez względu na wiek. Przed wykonaniem zabiegu zawsze jest konsultacja, która sprawdza, czy pacjent nie ma żadnych przeciwwskazań. Leczenie za pomocą lasera jest bezpieczne i właściwie nie ma żadnych działań ubocznych. Bardzo rzadko pojawiają się zaczerwienienia, opuchlizna, a tym bardziej sińce. 

Zaletą laseroterapii jest to, że pierwsze efekty faktycznie można już zauważyć po pierwszym zabiegu. Należy jednak pamiętać, że większość zabiegów składa się na serię, najczęściej minimum 3 zabiegów w odpowiednich odstępach pomiędzy zabiegami. Najczęściej jest to okres 4-6 tygodni, ale w niektórych przypadkach czas ten się wydłuża. 

Leczenie trądziku i usuwanie blizn potrądzikowych

Laseroterapia na twarz daje bardzo dobre efekty podczas usuwania blizn i przebarwień. Wiązka lasera radzi sobie też z głębokimi bliznami po trądziku, ale też laser może być alternatywą dla tradycyjnego leczenia trądziku. Wynika to z tego, że światło lasera dociera do głębokich warstw skóry i tym samym likwiduje stany zapalne i zapobiega rozwojowi kolejnych. Działa bakteriobójczo i zapobiega nadmiernemu wydzielaniu sebum. Z kolei usuwanie blizn potrądzikowych polega na modelowaniu naskórka i wyrównania do poziomu zdrowej skóry twarzy. Najważniejsze jest to, że taki zabieg jest bezbolesny, ale proces gojenia może trwać do tygodnia, ponieważ poziom ingerencji w tkankę jest głęboki. 

Usuwanie przebarwień 

Przebarwienia powstają na skórze w wyniku nadmiernego gromadzenia się melaniny na niewielkim obszarze skóry. Powstanie przebarwień może mieć różne podłoże. Bardzo często jest to wynik zmian hormonalnych w organizmie, leków lub uszkodzeń spowodowanych stosowaniem kosmetyków na bazie alkoholu. W przypadku usuwania przebarwień wiązka lasera o odpowiedniej długości fali pochłaniana jest przez melaninę, która je odbija i jednocześnie rozpada się pod ich wpływem. Uszkodzony barwnik jest usuwany przez organizm. 

Po usuwaniu przebarwień przez pierwsze dni po zabiegu plamy stają się ciemniejsze. Jednak wraz ze złuszczającym się naskórkiem znikają też plamy. Warto pamiętać o tym, że laser pomaga usunąć przebarwienia, ale jeśli Twoja skóra ma tendencję do przebarwień to i tak należy chronić ją poprzez nakładanie kremów z wysokim filtrem. 

Zamykanie naczynek

Wiele kobiet zmaga się z “rumianą skórą” twarzy, a pojedyncze naczynka w okolicach nosa, szyi lub dekoltu często spędzają ludziom sen z powiek. Laseroterapia na twarz pozwala na pozbycie się poszerzonych lub popękanych naczynek na twarzy. 

Laseroterapia na twarzy – odmłodzenie po jednym zabiegu 

Laserowe odmładzanie skóry to alternatywa dla zabiegów chirurgicznych. Nie wymaga podawania znieczulenia ogólnego, nie powoduje efektów ubocznych, a pobudza komórki do produkcji kolagenu i elastyczny. Już po kilku dniach można zauważyć, że skóra jest młodsza i ładniejsza.