Coraz rzadziej widzimy zmarszczki nawet u starszych ludzi, czy to przez wypełniacze? Pierwsze oznaki starzenia się skóry widać szczególnie na twarzy. W okolicach ust i oczu pojawiają się drobne zmarszczki mimiczne, które pogłębiają się wraz z upływem czasu. Zmiany te zaczynają się od 25 roku życia, dlatego wzmożona pielęgnacja twarzy jest niezwykle istotna.

Dlaczego skóra traci swoją jędrność?

Dwa rodzaje czynników mają wpływ na starzenie się skóry. Pierwszy – endogenny dotyczy uwarunkowań genetycznych człowieka, natomiast drugi – egzogenny związany jest z trybem życia. Chodzi tu m.in. o odżywianie się, panowanie nad stresem, sen, aktywność fizyczną i używki np. palenie papierosów. Duży wpływ na zdrowy wygląd skóry ma także przebywanie promieniowanie słoneczne oraz zabiegi w solarium. Poparzenia skóry objawiają się przebarwieniami, które nie są łatwe do usunięcia. Wpływ tych i wielu innych czynników na stan skóry odgrywa więc ogromne znaczenie. Dlatego też nie ma dwóch osób, które podlegałyby procesom starzenia w podobny sposób. Tempo i rodzaj następujących zmian na skórze są  zawsze nieco  inne. 

Skóra traci wraz z wiekiem zdolność do wiązania wody, co przekłada się na pojawienie się  jej suchości. Wilgoć zatrzymuje się na granicy naskórka i nie wnika w głąb skóry. Płaszcz hyrolipidowy nie stanowi już grubej warstwy ochronnej, ze względu na mniejszą produkcję sebum. Tak samo bardzo istotny jest kolagen, związek produkowany w sposób naturalny przez organizm. Z roku na rok jest go niestety coraz mniej, na co ma wpływ także wzmożona aktywność fizyczna.

Kolejna przyczyna starzenia się skóry to stres oksydacyjny. Powstaje on w wyniku działania wolnych rodników, uszkadzających komórki, błony i białka. Organizm sam się broni przed ich szkodliwym działaniem, ale wraz z upływem czasu pojawia się duża dysproporcja pomiędzy utlenianiem a przeciw utlenianiem. Z kolei w wieku 45+ dochodzi do znacznego spadku gęstości skóry ze względu na mniejszą produkcję estrogenów. Znacznie ubywa kolagenu, ale też kwasu hialuronowego (odpowiada za nawilżenie skóry)  i elastyny (białko strukturalne wpływające na jędrność skóry). 

 

Jak dbać o skórę poza zabiegami w gabinecie medycyny estetycznej? 

Oprócz karmienia skóry witaminami – E, A, D i C oraz niezbędnymi minerałami np. cynkiem i miedzią bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja. To wysokiej jakości dermokosmetyki, które pielęgnują i leczą zarazem. Mają znaczny wpływ na zachowanie skóry jak najdłużej w dobrej kondycji. Dobranie odpowiednich preparatów do typu skóry to klucz do sukcesu. Kremy nawilżające i zmniejszające zmarszczki to podstawa. Oprócz nich stosuj mocno skoncentrowane serum i maseczki o różnorodnym działaniu. Zawierają wysokie stężenie substancji odżywczych i przygotowują skórę na przyjmowanie kolejnych składników. Ważny jest również peeling złuszczający martwy naskórek i usuwający drobne zmarszczki. Nie zapominaj o dokładnym demakijażu, bo to  to następny niebiedny element właściwej przeciwstarzeniowej pielęgnacji skóry.

Oprócz tego należy nawilżaj skórę od wewnątrz, pijąc minimum 2 litry wody dziennie. Ten dobry nawyk pomoże Ci sunąć z organizmu toksyny. Pozbędziesz się ich także podczas wzmożonego wysiłku ruchowego. To podczas aktywności fizycznej zwiększa się ciśnienie krwi i komórki są lepiej utlenione. Sprawniej dostarczane są również do nich składniki odżywcze. Ruch to także większa produkcja kolagenu. Napinają się też mięśnie, które wygładzają skórę. 

wypełniacze

Wypełniacze – medycyna estetyczna remedium dla skóry

Korekcja kształtu fragmentów twarzy lub wypełnianie ubytków poprzez powierzchowne podnoszenie warstw skóry – to wynik zabiegów nowoczesnej medycyny estetycznej. Jest to możliwe dzięki wypełniaczom, które wstrzykiwane są śródskórnie lub podskórnie. Wyróżnia się kilka rodzajów stosowanych powszechnie wypełniaczy. Są to substancje powstające na bazie:

– Kwasu hialuronowego

– Kolagenu

– Kwasu polimlekowego

Oprócz tych składników stosuje się też inne innowacyjne metody mechanicznego podnoszenia i korekcji skóry. Są to np. 

– składniki krwi pacjenta

–  kości

– zróżnicowanych komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej

Gdzie możesz umówić się na tego typu zabiegi? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę wyszukiwaną frazę plus miasto np. „wypełniacze Poznań”, aby uzyskać dostęp do wielu renomowanych gabinetów medycyny estetycznej. Warto wybierać miejsca sprawdzone. Zanim zdecydujesz się na wizytę, przeczytaj dokładnie informacje zawarte na stronie internetowej. Powinny być podane w sposób rzetelny i czytelny dla każdego pacjenta.

Jak działają wypełniacze?

Pojawia się zasadnicza różnica między stosowaniem botoksu i wypełniaczy. Pierwsza metoda rozluźnia jedynie mięśnie, natomiast druga wygładza same zmarszczki. Po zabiegu stają się one niemal niewidoczne. Za pomocą wypełniaczy można nie tylko pozbyć się zmarszczek, ale też zwiększyć objętość niektórych partii twarzy np. warg czy policzków. Wypełniacze poradzą sobie także z doliną łez i podkrążonymi oczami. Ile trzeba czekać na efekty? Ok. 30 minut! To bardzo dobry wynik w porównaniu do innych metod liftingowania twarzy. Co więcej, efekt zabiegu utrzymuje się do 24 miesięcy.

Przygotowania do zabiegu z użyciem wypełniaczy i pielęgnacja pozabiegowa

Wypełniacze zawierają w sobie środek znieczulający lub zostaje on nałożony osobno w postaci kremu. Oczywiście skóra musi zostać dobrze odkażona, po czym następuje aplikacja preparatu ultra cienką igłą. Tego typu metody minimalizują bolesność zabiegu. Nie ma też śladów wkłucia igły. Jeśli po zabiegu pojawią się niepożądane objawy, takie jak obrzęk czy zaczerwienienie, należy przeczekać 2-3 dni, po tym czasie znikną. Ważne, aby 24 godziny po zabiegu nie podejmować aktywności fizycznej i eksponować skory na słońce. Po ok. 2 tygodniach warto odwiedzić gabinet w celu  odbycia wizyty kontrolnej.

Jeśli chcesz uzyskać naturalny wygląd skory i dodać jej dużo młodzieńczego blasku, wypróbuj zabieg  wypełniaczami. Nie zapominaj o oczywiście o zdrowej diecie, aktywności fizycznej i sporej dawce optymizmu. Dobra profilaktyka prozdrowotna i odpowiednie kosmetyki to dwa elementy niezbędne do zachowania pięknej skóry jak najdłużej