Chcesz powiększyć usta, usunąć cellulit lub blizny po trądziku, ale nie wiesz, jak wygląda wizyta w klinice medycyny estetycznej? Od czego w ogóle zacząć? Dobrze, że tutaj jesteś – w artykule opisujemy krok po kroku, jak przygotować się do spotkania ze specjalistą oraz czego się spodziewać. 

Dzięki temu spokojnie i bez zbędnych nerwów skorzystasz z dobrodziejstw medycyny estetycznej, a przy okazji będzie to dla Ciebie przyjemne i bezstresowe doświadczenie. Przekonaj się osobiście! 

Klinika medycyny estetycznej – jak zacząć?

Czy wiesz, że medycyna estetyczna to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi medycyny na świecie? Już w 2019 roku odnotowano wzrost jej wartości o 7%, a nawet pandemia nie zmniejszyła popularności ingerencji w urodę. I nic dziwnego – zabiegi w klinice medycyny estetycznej nie tylko są bezbolesne, ale i zapewniają naturalny efekt, a przy tym nie powodują problematycznych powikłań.

 Jak więc przygotować się do konsultacji ze specjalistą? 

Weryfikacja gabinetu medycyny estetycznej

Zanim umówisz się na pierwsze spotkanie, koniecznie sprawdź, jacy specjaliści pracują w wybranym przez Ciebie gabinecie. Zwróć uwagę na osoby z odpowiednim wykształceniem i uprawnieniami, a najlepiej zapoznaj się z ich historią ścieżki zawodowej. Przy okazji przeczytaj, z jakiego sprzętu i preparatów korzysta gabinet medycyny estetycznej, a także poznaj opinie klientów na przykład w Google, na Facebooku lub na forach. Klinika medycyny estetycznej powinna reprezentować jak najwyższy standard!

Klinika medycyny estetycznej

Kontakt z kliniką medycyny estetycznej 

Teraz pora na drugi krok – skontaktuj się z wybranym gabinetem telefonicznie lub mailowo. W ten sposób umówisz się na pierwsze spotkanie. W większości przypadków zrobisz to wygodnie przez Internet na przykład na naszej stronie w zakładce Kontakt. Możesz zapytać rozmówcę o szczegóły wizyty, by rozwiać wszelkie wątpliwości. 

Wstępne przygotowanie do rozmowy

Na pewno rozmowa przebiegnie sprawniej, gdy przygotujesz informacje dla specjalisty – opowiesz, z jakim problemem się zmagasz i jakich efektów oczekujesz. Dzięki konkretnie sprecyzowanej tematyce, lekarz szybko opracuje plan zabiegów. 

Klinika medycyny estetycznej – jak krok po kroku przebiega wizyta?

I teraz najważniejszy punkt programu, czyli pierwsza wizyta w gabinecie medycyny estetycznej. W praktycznie każdym przypadku polega ona na szczegółowej rozmowie ze specjalistą, który potrzebuje pewnych informacji na Twój temat. Dlatego raczej na pewno zapyta o specyfikę problemu oraz stan zdrowia, dzięki czemu wykluczy przeciwwskazania i dopasuje konkretny rodzaj zabiegu do poznanego przypadku. 

Podczas pierwszej wizyty w gabinecie medycyny estetycznej dowiesz się wiele na temat zabiegów – możesz zapytać o ich przebieg, możliwości powikłań, czas trwania terapii czy szacunkowo wymaganą liczbę spotkań. Nic nie stoi na przeszkodzie, by dopytać o wykorzystywane substancje i sprzęt, a także podyskutować o zaletach i wadach konkretnego rodzaju zabiegów. Dobra klinika medycyny estetycznej nie ukrywa ważnych szczegółów. 

Pierwsza wizyta w gabinecie medycyny estetycznej to rzetelna konsultacja, ale też ocena Twojego problemu, więc specjalista może zdecydować się na zbadanie skóry. W niektórych sytuacjach zaproponuje wykonanie zabiegu od razu po konsultacji, ale to zależy od przypadku. Pamiętaj jednak, że taka ewentualność istnieje. 

Pierwsza wizyta w gabinecie medycyny estetycznej 

Teraz już wiesz, jak wygląda pierwsza wizyta w klinice medycyny estetycznej. Jak widzisz, nie masz żadnych podstaw do obaw – przebiega ona identycznie jak u każdego innego specjalisty. Szczera rozmowa i wstępne badanie mają na celu zapewnienie Ci bezpieczeństwa oraz dobranie idealnego zabiegu, który przyniesie fenomenalne efekty

Lekarz poinformuje Cię, jak skrupulatnie przygotować się do wizyt – na przykład przed laseroterapią nie należy przyjmować witaminy A, a przed liftingiem unikać ekspozycji na słońce. Zależnie od specyfiki zabiegu, klinika medycyny estetycznej przekaże niezbędne zalecenia. Dzięki temu wykluczysz ryzyko powikłań, by cieszyć się spektakularnymi rezultatami i atrakcyjnym wyglądem!