Czy wiesz, że prawie 60 proc. Polaków błędnie uważa, że gabinet medycyny estetycznej i klinika chirurgii plastycznej oferują identyczne usługi? A różnic jest sporo, przede wszystkim w kwestii zakresu ingerencji w ciało. 

Zabiegi medycyny estetycznej nie wymagają użycia skalpela, przeprowadzania operacji czy długiego okresu rekonwalescencji w klinicznym łóżku. W większości przypadków są bezbolesne i znacznie tańsze niż chirurgia plastyczna, a przy tym pozwalają stopniowo wprowadzać poprawki w urodzie. Dzisiaj opisujemy więc, czym różni się gabinet medycyny estetycznej od kliniki chirurgii plastycznej!

Gabinet medycyny estetycznej a klinika chirurgii plastycznej 

Musisz wiedzieć, że próby poprawiania urody nie są nowością, ponieważ już starożytni Egipcjanie i Grecy upiększali się za pomocą wówczas dostępnych narzędzi. Jednak oficjalnie jak ojciec tej dziedziny zasłynął endykronolog Jean Jacques Legranda, który w 1973 r. w Paryżu założył pierwsze Francuskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej. 

Co jednak ciekawe, medycyna estetyczna podbiła Polskę dopiero około 1993-1995 roku – to stosunkowo późno, prawda? Obecnie jednak została uznana za jedną z najskuteczniejszych dziedzin ingerencji w urodę, co cenią kobiety i mężczyźni w każdym wieku.

Czym więc zajmuje się gabinet medycyny estetycznej? W przeciwieństwie do kliniki chirurgicznej nie ingeruje trwale w ciało, rezygnując ze skalpela i takich działań jak odsysanie tłuszczu, naciąganie skóry czy wszczepianie implantu piersi w inwazyjny sposób. 

Dlatego zabiegi medycyny estetycznej są nieinwazyjne, co znaczy, że korygują niedoskonałości bezboleśnie, szybko i w korzystniejszej cenie. Podczas, gdy odsysanie tłuszczu w chirurgii plastycznej kosztuje nawet 10 tysięcy złotych, w medycynie estetycznej pozbędziesz się nadmiaru kilogramów podczas kilku wizyt nawet o połowę taniej – to duża oszczędność pieniędzy.

Salon medycyny estetycznej pomaga uporać się z praktycznie każdą niedoskonałością. Jeśli chcesz usunąć blizny lub rozstępy, pozbyć się cellulitu, powiększyć usta albo wygładzić zmarszczki, nic nie stoi na przeszkodzie, by umówić się na konsultację ze specjalistą. Skutecznie pozbędziesz się też tkanki tłuszczowej, skorygujesz linię nosa, a nawet zmienisz owal twarzy. Podczas gdy chirurgia plastyczna opiera się na cięciu, szyciu, przeszczepach czy implantach, medycyna estetyczna korzysta głównie z laserów i igieł.

Gabinet medycyny estetycznej

Salon medycyny estetycznej czy klinika chirurgii plastycznej?

Oczywiście chirurgia plastyczna jest niezwykle ważna, zwłaszcza dla osób, które pragną naprawić wygląd po poważnych wypadkach, złamaniach, poparzeniach czy też zredukować widoczność wrodzonych wad na przykład mocno odstających uszu lub garbatego nosa. 

Z chirurgii korzystają panie marzące o dużych piersiach czy plastyce narządów intymnych, pozwala też wieść upragnione życie pacjentom zmieniającym płeć. Chirurgia plastyczna dla wielu osób jest słusznym rozwiązaniem, odbudowuje samoocenę i zmienia życie. 

Jednak według specjalistów, większość defektów w urodzie da się rozwiązać w salonie medycyny estetycznej. Popularna laseroterpia, mezoterapia, botox czy zastosowanie wypełniaczy pomagają poprawić wygląd dowolnej części ciała. 

Co istotne, zabiegi trwają krótko, nie obciążają nadmiernie budżetu, nie bolą, a przy tym efekty widzisz natychmiast. Nie musisz też przechodzić okresu rekonwalescencji w szpitalu. Medycyna estetyczna to esencja bezpieczeństwa i gwarancji jakości – dzięki niej możesz poczuć się atrakcyjnie i pewnie. Niezależnie od tego, czy delikatnie powiększysz usta, ujędrnisz pośladki, czy zmienisz owal twarzy, to Ty decydujesz o stopniu zmiany, nie są one nieodwracalne. 

Gabinet medycyny estetycznej – Poznań

Jeśli chcesz poprawić dowolną część ciała, odwiedź gabinet medycyny estetycznej w Poznaniu na Młyńskiej 16. U nas usuniesz rozstępy i cellulit, powiększysz usta, zapobiegniesz łysieniu, a także zredukujesz zmarszczki w przyjaznej cenie. 

Wykwalifikowani lekarze, w tym Dr. Małgorzata Miedzybłocka i Dr. Jakub Kopaczyński używają najbardziej innowacyjnych narzędzi, takich jak laser Lavieen i Element, których działanie potwierdzają certyfikaty i atesty. Gabinet medycyny estetycznej w Poznaniu na Młyńskiej pomoże Ci wyzbyć się kompleksów!