Czy wiesz, że trądzik na całym świecie dotyka nawet około 90 proc. osób w okresie dojrzewania? Często borykają się z nim również dorośli, u których stan zapalny bywa równie uciążliwy. Niestety, ale konsekwencją trądziku są blizny potrądzikowe ,wyglądające jak drobne zagłębienia w skórze. Nierzadko towarzyszą im nieestetycznie przebarwienia. I tutaj wybawieniem jest medycyna estetyczna, dzięki której można pozbyć się blizn potrądzikowych skutecznie i szybko. Na ratunek przybywa laseroterapia – dowiedz się, jak dokładnie przebiega laserowe usuwanie blizn po trądziku!

Laserowe usuwanie blizn po trądziku – co warto wiedzieć?

Zmiany skórne dotykają każdego z nas, jednak ich konsekwencje bywają niezwykle problematyczne. Tak jest w przypadku trądziku, po którym nierzadko pozostają widoczne blizny, uznawane przez wiele osób za szpecący znak. Są one widoczne zwłaszcza na policzkach i nawet starannie wykonany makijaż nie ukrywa ich skutecznie, a czasami nawet uwydatnia zagłębienia.

Zmiany trądzikowe mają wiele przyczyn, a jednymi z nich są zaburzenia hormonalne oraz genetyczne skłonności. Nierzadko do zaostrzenia zmian skórnych przyczynia się stres, niewłaściwa dieta, lekarstwa, brak witamin i minerałów oraz zła pielęgnacja skóry. Głównym winowajcą jest sebum, czyli ulubiona pożywka dla bakterii. Jego nadmiar to już krótka droga do powstania nowych wyprysków.

Nawet dobre leczenie nie zawsze jest w stanie zapobiec powstaniu blizn potrądzikowych. Jak już wspomnieliśmy, nie są one jednak dane raz na zawsze, ponieważ laserowe usuwanie blizn po trądziku pozwala skutecznie wyeliminować niechciane pozostałości. W następnej części wpisu powiemy, jak przebiega laseroterapia!

Usuwanie blizn po trądziku laserem

Laserowe usuwanie blizn po trądziku – efekty

Jak bezpiecznie i bez skalpela usunąć blizny po trądziku? Na ratunek przychodzi laseroterapia indywidualnie dopasowana do konkretnego przypadku. Laserowe usuwanie blizn przebiega z użyciem certyfikowanego lasera, a największą skutecznością charakteryzują się urządzenia tulowe na przykład Lavieen. Wiązki lasera wnikają do skóry właściwej, co umożliwia dogłębną zmianę struktury skóry, a nie tylko powierzchowną poprawę.

Musisz wiedzieć, że obecnie w gabinecie medycyny estetycznej specjaliści leczą też aktywny trądzik, co znacznie redukuje ryzyko powstania blizn potrądzikowych w przyszłości. W tym celu stosuje się na przykład laser Nd:YAG (neodymowo-yagowy) lub laser KTP (potasowo-tytanowo-fosforowy) skutecznie spowalniający pracę gruczołów łojowych, w efekcie czego wydzielanie sebum maleje. 

Wracając do laserowego usuwania blizn po trądziku, pierwszy etap polega na rzetelnej rozmowie ze specjalistą i ustaleniu planu leczenia. Dopiero po szczegółowym wywiadzie można przystąpić do usuwania blizn po trądziku. Obszar poddany działaniu lasera zostaje dokładnie oczyszczony i znieczulony specjalnym kremem, a po upływie około 40 minut specjalista kieruje wiązki lasera na blizny. Efekty zauważysz już po pierwszym spotkaniu, jednak najbardziej satysfakcjonujące rezultaty występują po około 3-5 sesjach laseroterapii. 

Laserowe usuwanie blizn po trądziku to całkowicie bezpieczny zabieg, a przy tym nieinwazyjny, bezbolesny i nie obciążający nadmiernie portfela. Laser skutecznie eliminuje też blizny pourazowe, rozstępy oraz przebarwienia. Możesz cieszyć się gładką i piękną skórą niezależnie od wieku lub płci!

Laserowe usuwanie blizn po trądziku – Poznań

Jeśli chcesz pozbyć się nieestetycznych blizn potrądzikowych, koniecznie umów się na spotkanie do gabinetu medycyny estetycznej Estethic Młyńska 16. Usuwanie blizn laserem w Poznaniu pozwoli Ci cieszyć się piękną cerą, którą chętnie zaprezentujesz światu. Twój kompleks zniknie, dzięki czemu poczujesz się atrakcyjnie i swobodnie. Musisz wiedzieć, że pozytywne efekty zabiegu będą potęgowały się nawet… przez rok od zakończonej serii leczenia! Twoja twarz przeżyje dogłębną regenerację, której efekty zachwycą!