Gładka skóra to marzenie wielu pań. Dlatego na widok rozstępów często czują frustrację, a nawet niesmak. Obecnie jednak szybko i niedrogo można pozbyć się pręgowatych zmian na skórze, a to wszystko dzięki laseroterapii, czyli bezpiecznej, całkowicie nieinwazyjnej metodzie. Wiązki lasera skierowane na zmiany skórne potrafią czynić prawdziwe cuda. Skutecznie eliminują nawet rozstępy poporodowe, z którymi zmaga się większość mam. Jak więc przebiega usuwanie rozstępów laserem? I jakie korzyści przynosi? Odpowiadamy!

Usuwanie rozstępów laserem – co musisz wiedzieć?

Zanim zaczniesz walczyć z „wrogiem”, warto poznać jego genezę. Jak zatem powstają rozstępy? W większości przypadków to efekt bardzo szybkiego rozciągania skóry na przykład na skutek przybrania na wadze, ciąży lub budowania masy mięśniowej. Dlatego właśnie z rozstępami zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni niezależnie od wieku oraz typu sylwetki.

Rozstępy najczęściej można dostrzec na udach, brzuchu i pośladkach, początkowo przyjmują one postać charakterystycznych czerwonych pręg. Z czasem blakną, zmieniają odcień na perłowy, upodobniając się do koloru skóry. Nie da się jednak ukryć, że są niezwykle widoczne, ponieważ przypominają drobne blizny pourazowe, licznie skupione w jednym miejscu.

Kluczowe pytanie brzmi jednak, dlaczego w ogóle rozstępy pojawiają się na ciele? „Winowajcami” są włókna kolagenowe, które pękają na skutek nabierania masy. Wpływ na powstawanie rozstępów ma obniżona zawartość kolagenu, elastyny i fibryliny oraz podwyższony poziom hormonu stresu kortyzolu. Do powstawania charakterystycznych pręg przyczyniają się też często niedobory w diecie, zwłaszcza witamin A, E i C, a w wielu przypadkach czynniki genetyczne.

Czy da się usunąć rozstępy domowymi sposobami? Niestety nie, jedynie zabiegi medycyny estetycznej są w stanie skutecznie zlikwidować problem. Dlatego usuwanie blizn laserem jest coraz popularniejsze na całym świecie. W następnej części artykułu przedstawimy ten proces.

Usuwanie rozstępów laserem

Usuwanie rozstępów laserem – jak przebiega?

Jeśli chcesz pozbyć się rozstępów w bezpieczny sposób, skorzystaj z laseroterapii wykonanej w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej. Specjaliści dysponują certyfikowanym sprzętem, który skutecznie usuwa defekty skórne. Pierwszy etap polega na nałożeniu na rozstępy kremu znieczulającego, a drugi na skierowaniu wiązek lasera na posmarowane miejsca. Jedno spotkanie trwa zazwyczaj maksymalnie 30 minut, po czym możesz wrócić do codziennych obowiązków.

By efekty były jak najbardziej satysfakcjonujące, należy odbyć około 3-5 sesji laseroterapii. Chociaż już po pierwszym spotkaniu zobaczysz znaczącą różnicę, dopiero cykl zabiegów przynosi fenomenalne rezultaty. Musisz wiedzieć, że usuwanie rozstępów laserem to bezbolesna i nieinwazyjna metoda bez użycia skalpela, dlatego jest tak ceniona wśród pacjentów w każdym wieku. 

Jak już wiesz, do laseroterapii stosuje się atestowane lasery. Dużą popularnością cieszą się urządzenia tulowe, niezawodne w trakcie usuwania blizn, przebarwień i rozstępów. Znajdują nawet zastosowanie w procesie odmładzania skóry poprzez spłycanie zmarszczek. Na przykład laser tulowy Lavieen używany w gabinecie medycyny estetycznej Estethic Młyńska 16 w Poznaniu pracuje w trybie frakcyjnym, więc zastępuje kilka laserów. Wiązki skutecznie oddziałują na naskórek i górną powierzchnię skóry właściwej, co przynosi najlepsze rezultaty.

Wiązki lasera wpływają na przebudowę tkanki, w efekcie czego rozstępy zmieniają strukturę i kolor. Po serii zabiegów wyglądają praktycznie jak zdrowa skóra, co pozwala poczuć się w pełni swobodnie i atrakcyjnie. Wiele pań wreszcie pozwala sobie latem na założenie krótkich spodenek lub bluzki odsłaniającej brzuch.

Usuwanie rozstępów laserem – Poznań. Gdzie na zabieg?

Wiele osób od dawna zmaga się z rozstępami, więc czują niemałe zaskoczenie, gdy po krótkiej serii zabiegów wieloletni problem znika. Właśnie w tym tkwi fenomen laseroterapii – skuteczność i efekty zachwycają. Zapraszamy na usuwanie blizn laserem w Poznaniu do naszego gabinetu medycyny estetycznej Estethic Młyńska 16. Wykwalifikowany specjalista przeprowadzi rzetelny wywiad, obejrzy zmiany rozstępowe, a następnie opracuje dokładny cykl leczenia – jesteś w dobrych rękach!