Masz dość nieestetycznej blizny, która rzuca się w oczy i sprawia, że czujesz się niepewnie? Nie musisz dłużej się męczyć – rozwiązaniem jest zabieg laseroterapii, który skutecznie eliminuje blizny różnego rodzaju. Decydują się na niego panie po cesarskim cięciu, osoby borykające się z bliznami pourazowymi lub pooperacyjnymi, a nawet z pozostałościami po trądziku. Usuwanie blizn laserem raz na zawsze rozwiąże Twój problem, a co najważniejsze pozwoli Ci znowu czuć się atrakcyjnie i swobodnie. Jak wygląda zabieg? Odpowiadamy!

Usuwanie blizn laserem – co musisz wiedzieć?

Może zastanawiasz się, jak powstają blizny, skąd bierze się ten gładki naskórek, tak bardzo odznaczający się na tle skóry? Otóż proces powstawania blizn jest ściśle związany z gojeniem rany. Gdy tkanka ulegnie uszkodzeniu, wówczas rana nabiega krwią, która przekształca się w strup. To swojego rodzaju naturalny opatrunek chroniący przed przedostaniem się do krwi bakterii oraz szkodliwych drobnoustrojów.

Z czasem pod strupem zaczyna się proces gojenia rany, który osiąga punkt kulminacyjny po około 7 dniach od skaleczenia. Wtedy fibroblasty, czyli komórki odpowiedzialne za produkcję regeneracyjnego kolagenu, rekonstruują naczynia krwionośne. Fibroblasty mnożą się w ogromnych ilościach, w efekcie czego powstaje nowy nabłonek. W ten sposób pojawiają się blizny, które często wyglądają nieestetycznie i przyczyniają się do gorszego samopoczucia.

Dlatego właśnie medycyna estetyczna wyszła naprzeciw potrzebom ludzi i obecnie każdy może korzystać z usuwania blizn laserem. To bezpieczny, korzystny cenowo oraz niezwykle skuteczny zabieg. W następnej części wpisu powiemy, jak on wygląda i jakie efekty przynosi.

Usuwanie blizn laserem

Usuwanie blizn laserem – co daje?

Wbrew pozorom pozbycie się blizn nie wymaga ogromnego nakładu czasu i pieniędzy. Wręcz przeciwnie – wystarczy odbyć serię kilku zabiegów w korzystnych cenach, by cieszyć się gładką i nieskazitelną skórą. Usuwanie blizn laserem przebiega w profesjonalnym salonie medycyny estetycznej, a co najważniejsze nie jest inwazyjnym zabiegiem. Jedno spotkanie trwa około 15-30 minut, więc nie zajmuje dużo czasu – każdy może sobie pozwolić na szybką wizytę w salonie.

Jak usuwanie blizn wygląda w praktyce? Wykwalifikowana specjalistka nakłada na bliznę krem znieczulający, a następnie kieruje na nią wiązki lasera. Zabieg jest bezbolesny, a po wyjściu z salonu możesz swobodnie wrócić co codziennych aktywności. 

Obecnie do usuwania blizn laserem używa się nowoczesnych urządzeń, wśród których prym wiedzie laser tulowy Lavieen o długości fal ponad 1900 nm. Wykorzystuje on włókno tulowe, które znajduje zastosowanie między innymi w aparatach Roentgena. Lavieen jako jedyny na świecie laser tulowy działa w systemie frakcyjnym, czyli pracuje w kilku trybach, co znacznie zwiększa jego skuteczność w leczeniu różnego rodzaju gatunków blizn. Co więcej, Lavieen dociera do najgłębszych warstw skóry właściwej, a nie tylko do naskórka.

Jak już wiesz, specjalistka kieruje wiązki lasera na bliznę, wówczas dochodzi do przebudowy tkanki, w efekcie czego blizna obkurcza się, zmienia kolor i strukturę, po czym upodabnia się do skóry. Na efekty nie trzeba długo czekać!

Usuwanie blizn laserem – Poznań. Gdzie na zabieg?

Jakie blizny usuniesz laserem? Pooperacyjne, pourazowe, po cesarskim cięciu, a także potrądzikowe. Co więcej, z użyciem wiązek lasera pozbędziesz się też rozstępów, które bywają zmorą zwłaszcza u kobiet. Czasami wystarczy zaledwie 3-5 powtórzeń, by cieszyć się gładką i nieskazitelną skórą.

A gdzie zgłosić się na usuwanie blizn laserem w Poznaniu? Zapraszamy do gabinetu medycyny estetycznej Estethic Młyńska 16, w którym wiodące technologie to laseroterapia z użyciem lasera tulowego Lavieen lub KTP lub Nd-YAG Element. Wykwalifikowany personel medyczny i kadra pomocnicza szybko zajmą się Twoim problemem, dzięki czemu odzyskasz nie tylko piękny wygląd skóry, ale i dobre samopoczucie okraszone pewnością siebie. Zapraszamy na usuwanie blizn laserem do Poznania!